שרף ריכוך

השימוש בשרפים לטיפול במים

חברת וינטר הנדסה מספקת מערכות לריכוך מים מסוגים שונים, המורידים רמות קשיות של המים, מרככים אותם ומביאים את המים לאיכות נדרשת. מערכות אלו כוללות גם שרפים לטיפול במים כמו שרף קרבוקסילי, שרף אניוני ושרף קטיוני המהווים אמצעי מחליף יונים שמשמש בין היתר כשרף לריכוך מים.

מאפייניהם של השרפים

שרפים לטיפול מים הינם מוצר המורכב מחומר סינטטי קשיח בצורת גרגרים קטנים, אשר מספק מענה איכותי לחילוף יונים, אותו שמים בתוך עמודות מיוחדות לפיזורו או בתוך מערכות סגורות לסינון מים. השרף אחראי על הליכים של החלפת מלחים המכונים יונים ברכיבים יוניים אחרים. כמו כן השרף מיועד לריכוך רמת קשיות המים והפיכתם לרכים ומתאימים ליישומים וצרכים תעשייתיים שונים. ישנם סוגים שונים של שרפים, לרבות שרפים קטיונים המכילים חומצות מלח חזקות, שרפים אניונים עם סודה קאוסטית, שרפים קטיונים עם ריכוז נמוך של חומצה ועוד.

על עמודות לשרפים לזיקוק 

עמודות לשרפים ממקמים בקו של המים ותוכנן מיועד להמשיך למערכות שונות הנדרשות בשיפור תכונותיהן. העמודות מוצעות בשני סוגים עיקריים, כעמודות עם מצעים מעורבים  המשלבות שרפים אניונים עם קטיונים ומתאימות לייצור מים בעלי ריכוז מלחים נמוך, וזאת 

לצד עמודות מצעים כפולות עם עמודה נפרדת עבור כל סוג של שרף, עימן מייצרים מים עם ריכוז יותר גבוה של מלחים ושלא אחת מהוות שלב מקדים עבור עמודות עם מצע מעורב.

כמו כן ניתן לקבל את עמודות השרף כיחידות קבועות שאליהן מוסיפים שרף חדש או כעמודות ניידות שמוחלפות בחדשות עם שרפים טריים.

שרף לריכוך מים

אחד הישומים המרכזיים של השרפים הינו ריכוך מים. היכולת של שרף לרכך מים נובעת מהחלפת יונים של מגנזיום וסידן שגורמים למים להיות קשים ולשקיעת אבנית, ביונים אחרים כמו אשלגן או נתרן. צורך זה בריכוך מים נדרש להליכים תעשייתיים ומוצרים שונים, למשל עבור מגדלי קירור ודודי קיטור, וכן כהליך מקדים עבור מערכות של אוסמוזה הפוכה.

שימושים בשרפים לטיפול במים

בשרפים לטיפול במים נעשים שימושים שונים בתעשייה. למשל שרפים אלו משמשים עבור הליכי דיוניזציה והליכי דמינרליזציה, וכן עבור הליכי דאלקליזציה, עבור הליכי ספיחה , עבור ניקוי שפכי תעשייה, לייצור של מים אולטרה טהורים, עבור דודי קיטור בלחץ גבוה ועוד.

הזמנת שרפים לטיפול במים

להזמנת שרפים לטיפול במים ולקבלת מידע נוסף וייעוץ מקצועי בנושא השאירו פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם וינטר הנדסה בטלפון 6105* או במייל office@winter-apro.com

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם