מערכות UF כטיפול מקדים ל- RO

למה מערכות UF  כטיפול מקדים ל- RO 

אחת הבעיות הקשות של מערכות אוסמוזה היא הטיפול המקדים.  שנים של התחבטות ונסיונות חוזרים ונשנים ועדין ברוב מערכות האוסמוזה אשר מנוצלות טוב , כלאמר עובדות שעות רבות במשך היום ,לא ניתן גם לשמור על יחס השבה גבוהה לצורך חיסכון במים וגם להמנע מביצוע תדיר של CIP (שטיפת ממברנות.) 

התופעה של ירידה בתפוקה עקב חדירה והיתפתחות של שאריות אורגניות והיסתמות הדרגתית של הממברנות ע”י משקעי קשיות מהווה בעיה מרכזית בתפעול מערכות אוסמוזה. 

 

כדי להמנע ככל האפשר מהתופעות הנ”ל נהוג להתקין מערכות סינון עם מצעי קוואץ לצורך שמירה על עכירות נדרשת ,מצע פחם על מנת להמנע מהיתפתחות ביולוגית ולצורך ספיחת כלור חופשי וסינון מיקרוני אשר שומר על הממברנות מפני מרחפים שונים גדולים מ-5 מיקרון. 

מערכות אלה מבצעות שטיפות בכמות גדולה של מים ודורשות החלפת מצעים וסננים בעלויות גבוהות . 

 

בשנים האחרונות יוצרו הותקנו ע”י חברת אקוואפור- וינטר הנדסה מס’ מערכות אוסמוזה הפוכה עם טיפול מקדים ב-UF (אולטרא פילטרציה) כתחליף לטיפול הסטנדרטי . 

מערכת UF מבצעת סינון אשר מגיע עד לרמה של 0.01 מיקרון . ברמה סינון כזאת אין מעבר של חלקיקים משמעותיים וברמה ביולוגית אפילו חידקים כמעט שלא עוברים.

לאור הנתונים הללו, כאשר מיצרים מערכת משולבת UFRO אין צורך בהתקנת מסנני מצע ומיקרונים כל שהם. על כל המשתמע מכך , אין צורך בהוצאות על החלפת מצעי סינון חול ופחם ואין צורך בהחלפת סננים מקרוניים חיסכון של עשרות שקלים לכל מ”ק מי תוצרת. 

 

מי ההזנה למערכת מסוננים ברמה מאוד גבוהה ומאפשרים לממברנות האוסמוזה לטפל אך ורק בכלורידים העומס המצומצם מאפשר עבודה ביחס השבה משופר מבלי להגדיל את שטח פני הממברנות.

 יחס ההשבה של מערכות ה UF מגיעות ל 98%-96% תלוי בסוג הממברנה במערכת משולבות מערכות מינון אשר ממננות תוך שימוש במשאבות מינון מתוצרת GRUNDFOS 4 סוגים של תכשירים. 

  • אנטיסקילנט אשר ממונן לכל מערכת אוסמוזה ללא קשר לסוג הטיפול המקדים לטיפול במלחי קשיות. 
  • SMBS תכשיר אשר מנטרל הימצאות של כלור חופשי כתחליף לפחם. 
  • חומצת מלח וסודה במינונים מזעריים ומבוקרים לצורך ניקוי ממברנות ה UF.

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם