מים מזוקקים

הפקת מים מזוקקים

 מים מזוקקים הינם מים שלא מיועדים לשתייה או עבור השקיה, אלו מים שאין בהם מלחים ושהם בעלי רמת מוליכות נמוכה, כפי שניתן לקבל ממי גשמים והמסת קרחונים לולא היו בהם חומרים נספחים שמקורם בזיהום. לכן בימינו מים מזוקקים מסופקים בהליכים מיוחדים ברמות שונות ונעשה בהם שימוש למגוון צרכי תעשייה, למשל במפעלי סמיקונדקטור , תרופות ועוד . עם חברת וינטר הנדסה תזכו בהליכי זיקוק מים מתקדמים המספקים מענה איכותי ומדויק למגוון צרכים תעשייתיים.

 

הליכי זיקוק מים

 השיטה הוותיקה לזיקוק מים הינה באמצעות  אידוי המים על ידי הרתחתם באופן המותיר משקעים של מלחים בכלי והעברת האדים לכלי אחר על ידי הליך של עיבוי. אולם בפועל בשיטה זו למרות רמת הזיקוק המתקבלת עלות האנרגיה הנדרשת מאוד גבוהה ולא משתלמת .

בכדי לפתור בעיה זו נעשה שימוש בשיטות מתקדמות של חילוף יונים, במהלכן יוני המלחים שבמים מוחלפים בחומרים אחרים או שימוש במערכות ממברנליות .

 

ריכוך המים על ידי החלפת יוני קשיות

 מים רגילים מכילים יונים של מגנזיום וסידן שמקורם באדמה דרכה המים מחלחלים. אלו הם יוני קשיות הנוטים לשקוע וליצור שכבה של אבנית המזיקה לתפקודן של מערכות רבות. כך למשל אבנית יכולה לגרום לסתימות במעברים ובצנרת. כמו כן אבנית הינה חומר מבודד שמפריע להליכים של סילוק ועלול להוביל אף לנזקים כבדים במערכת. בנוסף, המשקעים מורידים יעילות ניקיון של חומרים דטרגנטים.

 

בכדי לרכך את המים מחליפים את היונים של המגנזיום והסידן ביונים יותר רכים ובסיסיים כמו יונים של נתרן. החלפה זו מבוצעת בעזרת שרפים מחליפי יונים עם עמודות של מצע מעורב, שמאפשרים להביא את המים לאיכות גבוהה ביותר של ריכוך.

 

חילוף יונים לקבלת מים מזוקקים נטולי מלחים

 עם הליך של חילוף יונים ניתן לקבל מים מזוקקים נטולי מלחים. בהליך זה נעשה שימוש בשרפים מיוחדים הקולטים את המלחים שבמים ומחליפים אותם ביונים אחרים, כמו של הידרוקסיד ומימן. יונים חלופיים אלו מספקים מים מזוקקים וטהורים. בהליך זה נעשה שימוש בשני סוגים של עמודות, האחת כפולה והשנייה עם (מצע מעורב ) תערובת של שרפים מסוג אניוני וקטיוני, וזאת בעוד שבעמודות הכפולות לכל סוג של שרף אניוני וקטיוני יש עמודה משלו.

 

לשירותי זיקוק מים

 לשירותי זיקוק מים ולעוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא השאירו פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם וינטר הנדסה בטלפון 6105* או במייל office@winter-apro.com.

 

 

 

 

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם