חיטוי uv

על מערכות חיטוי uv

בחברת וינטר הנדסה מספקים מערכות חיטוי מים מסוגים שונים, לרבות מערכות חיטוי מים uv. מערכות אלו מסופקות עם שני אורכי גל של מאתיים חמישים וארבעה ומאה שמונים וחמישה ננומטר, ובהתאם לצרכיו של הלקוח, מטרת המערכת וסוג האפליקציה,  עבור מבחר של דגמים ותפוקות ועם מגוון אפשרויות של בקרה. כמו כן אפשר לשלב מערכות חיטוי uv בתוך נוזלים וגם מחוצה להם, למשל עבור חיטוי חלל החדר בעזרת uv.

כיצד עובדות מערכות חיטוי אלו? למה הן משמשות ואילו יתרונות וחסרונות של חיטוי uv קיימים? על כך יוסבר בקצרה להלן.


כיצד עובדות שיטות חיטוי uv ולמה הן משמשות

שיטת חיטוי uv פועלת באמצעות הליך פיזיקלי של הקרנת אור אולטרה סגול על המים הנדרשים בחיטוי. הקרינה האולטרה סגולה המכוונת לאורך גל מסוים וייחודי גורמת לפגיעה במידע גנטי האצור ב-ד.נ.א של בקטריות ומונעת מהן להתרבות והורסת אותן. כך מתקבל הליך יעיל ובטוח לחיטוי מים. 

מערכות חיטוי UV יכולות להתאים למגוון שימושים במים ומחוצה להם, למשל עבור חיטוי של מאגרי מים פרטיים וציבוריים ומגדלי קירור, למים קרים וחמים ולמניעת חיידק ליגיונלה. כמו כן חיטוי זה יכול להתאים עבור מערכות של מיזוג אוויר, ועבור חיטוי חלל החדר וחיטוי משטחים שונים במרחב.


יתרונות של חיטוי uv

לבחירת מערכות חיטוי מסוג uv יש מספר יתרונות בולטים. קודם כל שיטת חיטוי זו חוסכת את הצורך לעשות שימוש בכימיקלים מזיקים והיא לא גורמת להיווצרות של חומרים שאינם רצויים כמו AOX. כמו כן מחקרים מעמיקים בתחום הוכיחו את היות שיטת חיטוי זו יעילה, אמינה ובטוחה שלא משפיעה על רמת pH של המים, ואינה יוצרת ריח או טעם לוואי לא נעים למים. בנוסף שיטת חיטוי זו יעילה כנגד סוגי בקטריות עמידים בפני חומרי חיטוי כימי, כמו Giardia או Cryptosporidia. השיטה אינה נדרשת בשטח גדול לתפעול והיא לא עושה שימוש במיכל השהייה ועלות הקמתה ותחזוקתה הינה יחסית נמוכה.


חסרונות של חיטוי uv

לצד שורה ארוכה של יתרונות לחיטוי בשיטת uv יש גם מספר חסרונות שחשוב להכיר. בתור התחלה חשיפה לקרינה אולטרה סגולה בטווחי גל שבין מאתיים למאתיים שמונים ננומטר מזיקה לעיניים ולעור ועלולה לגרום בהם לדלקות. לכן בטווחי גל אלו מומלץ להימנע מחשיפה ישירה של הקרינה על העור וככלל שיטת חיטוי זו נועדה למשטחים ולא לחיטוי של בני אדם או חיות. כמו כן בעת חיטוי של משטחים עם קרינה זו יש לבצעה עם ביגוד ארוך, מגן פנים וכפפות. 


להזמנת מערכות חיטוי uv

להזמנת מערכות חיטוי uv ולעוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא השאירו פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם וינטר הנדסה בטלפון 6105* או במייל

office@winter-apro.com.

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם