בקר ph

בקרת ph לבדיקת רמת בסיסיות או חומציות של מים

בחברת וינטר הנדסה מתמחים בתכנון וייצור של מערכות בקרה ומינון שונות עבור קשת רחבה של צרכים ויישומים, לרבות מערכות בקרת כלור ובקרי מוליכות, בקרי רדוקס ו ORP וכן בקרת עכירות . כמו כן בחברה מספקים בקר ph במחיר כדאי המספק מענה יעיל לבדיקת רמת בסיסיות או חומציות של מערכות מים, בין היתר כבקר ph למערכת co2.


המשמעות של בקר ph והשימוש שנעשה בו 

בקר ph משמש לבקרה בהליכים תעשייתיים רבים ומגוונים, ומיועד לבחינת רמות של בסיסיות וחומציות בחומרים שונים. בעזרת מדידה ובקרה שוטפת ורציפה של ph ניתן לווסת רמות של חומציות במים, שפכים, תמיסות ונוזלים נוספים. כפועל יוצא מכך בקרת ph חיונית לצרכים וענפים שונים במשק. היא נדרשת עבור בדיקת איכות מי שתייה, בהליכים של התפלת מים, בתעשיית המזון, בהליכי טיהור שפכים תעשייתיים או עירוניים, עבור חיטוי של בריכות שחייה, למעבדות, הליכי חיטוי של מים ועוד.


סוגים שונים של בקרי pH

בשוק קיימים סוגים שונים של בקרי pH הנבדלים בסוג האלקטרודות המשמשות אותם, בחומרים שלהם, במידות שלהם, בסוג של הממברנה וכן בסוג של אלקטרוליט ובאורך חייהם. יש לבחור בבקרים מתאימים למאפייני ההליך בו הם נדרשים להשתתף, בין אם בחירה של אלקטרודה מתאימה למים באיכות של מי שתייה או איכות אחרת, או כל משתנה נוסף שיש לקחת בחשבון והתאמתו להגדרות של יצרני הבקרים. כך למשל, יש לבחור באלקטרודות מתאימות לטמפרטורה של הנוזל, בין אם היא משתנה או גבוהה. בנוסף יש לבחור באלקטרודה בהתאם לטווחי המעבר שלה, הנעים לרוב בין אחד לשניים עשר pH.

הסוג הנפוץ ביותר של בקרת pH בתעשייה הינו עם אלקטרודות משולבות מזכוכית, המכונות בלועזית Combination שהינן יעילות לרוב לתקופה הנעה בין חצי שנה לשנתיים בהתאם למאפייני ולמורכבות ההליך בו הן נוטלות חלק. סוג מדידה נוסף הינו רודקס, המיועד לתיאור תגובות כימיות במצבים בהם חל שינוי בחומר נוזלי או מוצק במצב החמצון שלו. כך למשל, סוג זה של בקרת pH נחוץ בהליכי חיטוי של מים עם חומרים כימיים מחמצנים כמו כלור, וכן במהלך טיפול בשפכי תעשיה המכילים מתכות. השימוש בסוג זה של בקרים מתאים גם לבקרה לאורך הליכי טיפול במי שתייה.


להזמנת בקר ph , מוליכות , רדוקס, ORP  ועכירות 

להזמנות  במחיר כדאי עם התאמה מלאה למאפייני המערכת, ולקבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא השאירו פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם וינטר הנדסה בטלפון 6105* או במייל office@winter-apro.com.

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם