בקר מוליכות

 בקרת מוליכות לבחינת ריכוזי מוצקים מומסים בתמיסות ((TDS

 בחברת וינטר הנדסה מתמחים בתכנון וייצור של מערכות בקרה ומינון שונות עבור קשת רחבה של צרכים ויישומים, לרבות מערכות בקרת כלור כללי וחופשי, בקרי PH, בקרת רדוקס. כמו כן בחברה מספקים בקרי מוליכות חשמליים המעידים על מידת ריכוזם של מוצקים ממיסים בתמיסות.


מגוון שימושים בבקר מוליכות

 בקרת מוליכות נדרש במשק ובתעשייה עבור צרכים שונים. בין היתר בקרי מוליכות משמשים עבור ניטור איכותם של מי השתייה בארץ, ולפיקוח אחר שינויים החלים על מים ממקורות שונים, בין אם מים במוביל הארצי, מי בארות וכדומה. כמו כן נעשה שימשו בבקר מוליכות בתעשייה בשלבים שונים של הליכי התפלת מים, עבור ייצור של מים טהורים ואולטרה טהורים, בהליכי אוסמוזה הפוכה, בטיפול במים המיועדים למערכות קירור ועבור דודי קיטור. בנוסף, בדיקות של רמות מוליכות נחוצות לטיפול בשפכים, בתעשיית המזון, ועוד.


השפעת חום המים על בקרת מוליכות

 מוליכות הינה ערך חיוני בבחינת תפקודן של מגוון מערכות במשק. בקרה זו נמדדת באמצעות אלקטרודה מיוחדת המראה על רמות של מוליכות אלקטרוליטית שנוצרת בגין ריכוזי מוצקים מלחים מומסים שיש במים או בתמיסות. כמו כן רמות המוליכות מושפעת באופן ישיר ממידת החום של המים או התמיסה. כפועל יוצא מכך בדרך כלל בקרת מוליכות כוללת גם בחינה של מידת חום המים בעזרת אלקטרודה ייעודית למטרה זו, כאשר במהלך המדידות מדדי חום התמיסה יפוצו מערכי בקרת המוליכות.


אלקטרודות למדידת מוליכות

 ישנם שני סוגים עיקריים של אלקטרודות המודדות מוליכות, קונדוקטיבית ואינדוקטיבית:

 קונדוקטיבית- מדובר באלקטרודות הבנויות מתא מדידה פתוח המכיל שתי אלקטרודות עשויות ממתכת, כאשר מושם דגש רב על המבנה שלהן ועל המרחק ביניהן. כמו כן המדידה מבוצעת לתמיסה שעוברת בין אלקטרודות אלו, ומודדת התנגדות חשמלית.

  • אינדוקטיבית- במקרים בהם מדובר בתמיסות עם רמת בינונית עד גבוהה של מליחות מקובל לעשות שימוש באלקטרודות אינדוקטיביות, הבנויות מתא מדידה סגור שמכיל שני סלילים, כאשר לסליל אחד מוזרם מתח AC . מבנה זה יוצר במרכז התא שדה מגנטי המגיב למוליכות של מוצקים מומסים בתמיסה ובאמצעות הסליל השני שבתא מודד את עוצמתם. סוג זה של אלקטרודות משמש גם למדידת ערכי מוליכות בשפכים עם ריכוז גבוה של מוצקים שאינם מומסים.

לשירותי בקרת מוליכות

 לשירותי בקרת מוליכות ולקבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא השאירו פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם וינטר הנדסה בטלפון 6105* או במייל office@winter-apro.com.

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם